Yazılar

Ayrancı Halı Yıkama

Gönderen:

ayrancı halı yıkama

ayrancı halı yıkama

Ayrancı Halı Yıkama

Artık her evde hatta her ofiste halı vardır. Halılar gerek modern ve hoş görünümleriyle gerek de sağlıklı bir ortam oluşturduğu için tercih edilmektedir. Renk renk, kumaş kumaş çeşitleriyle her ortama ayak uydurabilen halı çeşitleri vardır.

Halılara gerekli bakım gösterilmediği taktirde, halı da kokmaya, halı da çürümeye, halı da bakteri ürümeleri gibi bir çok olumsuz etkene zemin hazırlamış oluruz. Aynı zaman da halınıza gerekli bakımı ve temizliği göstermediğiniz taktir de bunların yanında halınızın ömrünü de kısaltmış olursunuz.

Halı yıkarken daha rahat bir şekilde kirleri çıkartabilmek ve daha verimli bir halı yıkama işlemi yapabilmek için halı yıkamadan hemen önce yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerin birçoğu halısını kendi yıkayanlar ve yarı otomatik halı yıkama makinelerine sahip kimselerce yapılmaktadır. Halı yıkamadan önce yapılan işlemler ise şu şekildedir;

1) Halı yıkamadan önce mutlaka halılar cinslerine göre sıralandırılmalıdır. Çünkü halının cinsine göre şampuan seçilir ve halı yıkama işlemi yapılır.

2) Halıların kirli kısımları daha önceden belirlenmeli ve kirlilik oranı yüksek olan yerler incelenmelidir. Makine ile halı yıkama işlemi yapacak olanlar için bu kısımlar programa girilmelidir.

3) Halının yıkama işlemi öncesinde tozu alınmalı ve hafif bir şekilde ıslatılmalıdır.

4) Halıların çıkması zorlu lekeleri bulunuyor ise buralara özel maddelere sürülmeli ve ardından yıkama işlemi başlatılmalıdır.

Halı yıkamadan sonra kirlerin büyük bir kısmı üst kısma çıkacaktır. Bu yüzdende paspas ve fırça yardımıyla bu kirler dışarı atılmalıdır. Bu şekilde halılarınız daha temiz bir hale gelir.
Eğer halı yıkama hakkında hiç bilginiz yok ise ayrancı halı yıkama olarak sizlere her türlü konuda yardım edebiliriz.

0

Hakkında Yazar:

  Related Posts
  • No related posts found.
Call Now Button