Yazılar

Tül Perde Yıkama Fiyatı

Gönderen:

tül perde yıkama

tül perde yıkama

Tül Perde Yıkama Fiyatı

Evlerimiz de veya iş yerlerimiz de kullanılması şart olan eşyalardan bir tanesi olan perdelerimiz yapısı gereği çok narin bir dekorasyon eşyası konumundadır. Bu perdelerimiz narin bir yapıya sahip oldukları için yıkanma şekil ve yöntemleri de çok önemlidir.

Çünkü perdelere uygulanan yanlış yıkama metotları perdelere büyük ölçüde zarar vermekle birlikte kullanılamaz hale de getirebilir. Kullanmakta olduğumuz ve narin yapıya sahip olan perdelerimiz çok kirlenmiş ise perde de bulunan kirlerin yumuşaması ve daha rahat çıkmasını sağlamak için yıkama öncesi bir süre sıcak su içerisinde bekletebiliriz.

Tül perdelerimizi çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkayabiliriz. Çamaşır makinesine atarak yıkayacağımız perdelerimizin kırışmasını istemiyorsak eğer perdelerimizi katlanmış bir şekilde makineye koymalıyız. Bu saye de perdeler kırışmadan yıkanmış olur. Yıkama işlemi bittikten sonra perdelerimizi kurutmak için kornişlerine asmalıyız. Bu saye de perdelerimiz daha rahat bir şekilde ve en iyi şekilde kurulanır.

Tül perdelerimizin dışında çokça kullanılmakta olan perdelerden bir tanesi olan katlamalı perdelerimizi de çamaşır makinesinde yıkayabiliriz. Ancak bu katlamalı perdelerin çok detayları bulunmaktadır. Çubuk, boncuk gibi. Bunları sökmeden makineye atarsan hem perdeye zarar vermiş oluruz hem de makineye zarar vermiş oluruz.

Bu boncuk ve diğer aksesuarları sökerken yerlerini aklımızda tutamlıyız veya bir yere tutmalıyız. Bu şekilde perde yıkandıktan sonra aksesuarları nereye takacağımızı düşünmeyiz. Bu da bizlere büyük kolaylıklar sağlar.

0

Hakkında Yazar:

  Related Posts
  • No related posts found.
Call Now Button