Yazılar

Pratik Bilgiler : Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Gönderen:

Çay Lekesi Pratik Çözümler

çay lekesi nasıl çıkarÇay Türk vatandaşları olarak milletçe çok tükettiğimiz sudan sonra en çok tercih edilen milli içkimiz haline gelmiş olan bir içecektir. Özellikle kahvaltılarımızı ve yemeklerden sonraları mutlaka gereksinim duyarız.  Çay içerken çeşitli nedenlerle halılarımızın üzerine çay döküldüğü olmuştur. Herkesin mutlaka başına gelmiştir bu. Ya küçük çocuğunuz dökmüştür ya çok aceleniz olduğundan bir şekilde kaza olmuştur. Herhangi bir şekilde dökülen bu lekelere nası müdahale edilmeli?

Çay lekesinin çıkarılmasında çıkarılmaya çalışılan leke eski bir leke ise işiniz çok daha zor demektir. Bu yüzden bizim size tavsiyemiz halılarınıza çay döküldüğü zaman hızlı bir şekilde hareket edilmeli ve halı üzerindeki çay kağıt bir havlu veya bez ile emilmelidir. Ovalama yapmadan bastırma işlemi ile yapılmalıdır. Daha sonra üzerine deterjanlı bezi tamponlayarak uygulayun sonra da ılık su ile ovalamadan lekeyi daha da derinlere indirmeden durulayın.

Ancak eski lekelere müdahale ediyorsanız bu yeterli olmayacaktır. Daha zorlu lekeler için önerimiz ise bir bardağın beşte ikisini sirke ile beşte üçünü ise su ile doldurunuz. Sıvıyı bir beyaz kağıt havlu veya beze emdirdikkten sonra halıların üzerindeki lekeye uygulayın. Daha sonra mümküün olduğu kadar az su kullanarak ılık su ile durulayın.

0

Hakkında Yazar:

  Related Posts
  • No related posts found.
Call Now Button